Бізнес на перепелиній фермі

Розведення перепелиць бізнес ідея. Умови розведення перепелиць.
Скільки можна заробити на вирощуванні перепелиць і реалізації перепелиних яєць? На скільки, вигідно розводити перепелиць і скільки потрібно вкласти в цей бізнес? На ці питання є однозначна відповідь – бізнес на перепелицях окупиться в перші місяці роботи, і буде приносити хороший прибуток, але це за умови налагодженого збуту продукції.
Організувати невелику домашню перепелину міні ферму можна без істотних фінансових витрат.
Все що для цього буде потрібно – це приміщення, клітки можна без особливих зусиль зробити самостійно, можна відразу придбати молодняк перепелиць або закупити інкубаційні яйця і в інкубаторі за 17 днів отримати перепелине потомство.
Також слід зазначити, що догляд за перепелицями буде займати у Вас багато часу, все це буде повністю виправдано при надійному ринку збуту вашої перепелиної продукції. Не дивлячись на те, що в усьому світі перепелині яйця дуже популярний продукт, у нас населення в силу недостатньої поінформованості про корисні властивості перепелиних яєць віддає перевагу курячим яйцям. Але ринок ще не перенасичений перепелиною продукцією і початківцям фермерам є можливість реалізувати свої сили в цій справі.
У цій статті буде розглянуто приклад організації бізнесу перепелиної ферми з вмістом поголів’я в кліткових батареях приносить щомісячний дохід понад 1000 $.
Умови розведення перепелів
Приміщення для міні ферми.
Для утримання перепелиць підійде невелике утеплене приміщення без протягів, з вентиляцією. Оптимальна температура для утримання птахів -18 – 20 ° С, вологість – 70%, тому для підтримки тепла в холодну пору року потрібно подбати про додатковий обігрів, найбільш економний варіант – установка грубки буржуйки на дровах для опалення приміщення вдень, і декількох електричних обігрівачів для підтримки температури вночі.
Перепелиці не люблять прямого яскравого світла, тому освітлення в пташнику має бути приглушеним, додаткове світло включається тільки в міру необхідності для обслуговування кліток. Для утримання 1000 – 1500 голів підійде приміщення в 20 кв. м, Також потрібно подбати про додаткове невелике приміщення для інкубаторів та молодняка 5 – 10 кв. м. новонароджених пташенят містяться в картонних ящиках, підріс молодняк у вольєрах з подальшим заселенням в клітки.
Устаткування ферми
Найбільш оптимальний варіант утримання птахів в кліткових батареях, розмір клітки 1000х500х170 см. Клітки встановлюються на стелажах у вигляді батареї в декілька рядів. Монтуються годівниці і поїлки, Підлога в клітках має нахил для зручного збору яєць, вони скочуються до зовнішнього бортика. Виготовити клітки можна самостійно з оцинкованої сітки, арматури, дроту, металевих листів і фанери.
Також для поповнення стада знадобиться інкубатор, можна використовувати курячий, інкубатор повинен підтримувати температуру 37 – 39 градусів, мати автоматичний переворот яєць. Вартість інкубаторів від 100 $, також можна виготовити самостійно.
Корми для перепелів
Як корм можна використовувати вже готові комбікорми для перепелиць , але далеко не завжди є можливість їх придбати, з тієї причини, що більшість комбікормових заводів їх практично не виробляють. Тому їх часто виготовляють самостійно, так і собівартість такого корму набагато нижче.
Склад комбікорму для дорослої птиці:
Мелена пшениця – 40%.
Мелена кукурудза – 30%.
Просо – 10%.
Мелений ячмінь – 5%.
Соняшникова макуха – 5%.
Мелена ракушка – 5%.
Рибне борошно, крейда та інші добавки – 5%
Склад корму можна підбирати самостійно, досвідченим шляхом, можна поспостерігати за птахами, який корм вони поїдають охочіше, а який залишають в годівницях і підкоригувати складу комбікорму. Основним сигналом про неправильно збалансований корм буде різке зниження несучості самок. Також птахів слід підгодовувати зеленню, періодично додавати в годівниці свіжу траву, капусту, моркву, буряк. Для годування перепелиних пташенят можна використовувати стартовий курячий комбікорм для курчат, також підгодовувати перетертим вареним курячим яйцем, сиром, відвареною рибою, зеленню.
Вода в поїлках повинна бути постійно чистою, рекомендується відразу встановити автоматичні поїлки, і періодично їх мити і дезінфікувати.
Розведення перепелів
Популярні породи перепелиць для вирощування в домашніх умовах.
Більшість фермерів, вважають за краще вирощувати японських перепелиць, це обумовлено високою виживаність породи і “урожаєм”до 300 яєць на рік.
Пташенят, як і дорослого птаха можна придбати на пташиному ринку або в фермерських господарствах, краще у досвідчених перепеловодів, але доцільніше закупити інкубаційні (запліднені) яйця і самостійно в інкубаторі вивести пташенят.
Відсоток виходу пташенят близько 80%, тобто з 100 яєць при правильному режимі інкубації через 17 днів отримаєте близько 80 пташенят, з них приблизно 60% будуть самки інші самці. Через півтора – два місяці самки вже почнуть яйцекладку, протягом року кожна самка налагоджує 250 – 300 яєць. Птахів тримають один рік, після чого їх забивають на м’ясо, подальше утримання недоцільно, так як продуктивність самок різко знижується, тому стадо потрібно оновлювати щороку. Для отримання інкубаційних яєць в окремих клітках містять самок з самцями, в кожній клітині по 3 – 4 самки на одного самця.
Реалізація продукції
Основний продукт реалізації – перепелиних яєць, фасовані в пластикові контейнери по 20 штук, мають термін зберігання до двох місяців при температурі + 6 ° С, також в продаж йдуть тушки перепелиць, охолоджені або заморожені. Реалізація відбувається через торгові точки, знадобиться укладати договори з торговими точками, для цього будуть потрібні документи – копії реєстрації підприємця і дозвіл з ветеринарної служби на якість продукції (робиться аналіз продукції у ветеринарній лабораторії).
Також дохід буде приносити продаж інкубаційних яєць і молодняку, який охоче купують для розведення в домашніх умовах.
Як показує досвід невелика перепелина ферма має основне стадо на 1000 самок, при щоденній несучості близько 700 шт. яєць, з урахуванням всіх витрат приносить щомісячний прибуток понад 1000 $.
Схожі статті

Залишити відповідь