Бізнес на вирощуванні кукурудзи

Попит на кукурудзу завжди стабільно високий. Ця культура – справжній скарб, всі частини цієї рослини йдуть у справу. Зерна консервують, з них роблять пластівці, крупу і борошно, вичавлюють кукурудзяну олія. У багатьох країнах кукурудза залишається основним продуктом харчування, з проростків готують салати, з крохмалю – сироп, загусник, оцет і алкогольні напої, наприклад, бурбон.

У зернах міститься білок – сировина для виробництва штучної вовни, віскози, клею і лікарських препаратів. Стебла знаходять застосування в якості пакувального і будівельного матеріалу. З фурфураля, отриманого з початку, навчилися виробляти пластмасу та інші синтетичні матеріали. З серцевини стебел – цигарковий папір. Для нас кукурудза – смачні варені качани, консервовані зерна і кукурудзяна олія, але і цього досить, щоб бізнес на вирощуванні рослини був стабільно прибутковим.

Організація бізнесу

Для втілення цієї ідеї бізнесу потрібні серйозні інвестиції, пояснюється це необхідністю оформлення оренди на велику ділянку землі і закупівлі техніки. Бізнес буде прибутковим в південних районах, так як кукурудза в відкритому грунті вимагає теплого клімату і сонячного світла. В інших регіонах цю культуру також можна вирощувати, але процес ускладнюється посадкою зерен в закритий грунт з подальшим перенесенням на поле після прогрівання грунту до +10 градусів. Найпростіше продати солодкі сорти кукурудзи, тому починати обробіток краще з них.

Крім посівного матеріалу, вам доведеться придбати мультикультиватор (20 000 грн.) І сівалку (200 000 грн.). Починати бізнес доцільно на орендованій техніці.

Реєстрація бізнесу

Для скорочення податкових відрахувань сільськогосподарський бізнес можна зареєструвати в якості особистого підсобного господарства. При цій формі господарювання земельна ділянка не повинна бути більше 2,5 га, до того ж, підприємець повинен мати право власності на нього. В особистому підсобному господарстві заборонено використання праці найманих робітників. Якщо ви не можете вкластися в зазначені рамки, зареєструйте індивідуальне підприємництво або фермерське господарство.

Рентабельність

Собівартість одного качана кукурудзи становить близько 1 грн, а ринкова ціна – 6 грн. Прибуток за один сезон може досягати 160 000 грн. Крім качанів, ви зможете продавати стебла, які охоче купують сільськогосподарські підприємства для виробництва силосу і вистилання підлог в приміщеннях, де утримуються тварини.

Як вирощують кукурудзу

Процес вирощування цієї культури в теплому кліматі нескладний. Для хорошого врожаю кукурудзу висаджують в родючий, добре зволожений грунт. Восени поле обробляють, орючи на 25 см углиб, обробляють пласт для видалення бур’янів, вносять компост. Навесні проводять сівбу. Високу врожайність і швидке зростання показують гібридні сорти. Перед посівкою насіння сортують і обробляють розчином марганцовки.

Починати висівати насіння можна при сталій температурі грунту + 10ºС. Якщо у вашій місцевості коротке літо або ви розраховуєте на ранній урожай, потрібно виростити розсаду протягом 20-25 днів і перенести її на поле. Для розсади використовують суміш компосту, піску і торфу (2: 1: 1). Температура в приміщенні з розсадою не повинна опускатися нижче + 18ºС.

Кукурудзу на полі необхідно регулярно прополювати, поливати і підгодовувати мінеральними добривами, видаляти шкідників і обробляти поле інсектицидами. Здобути якісне кукурудзяне зерно можна в результаті ретельної підготовки грунту і придбання якісного посівного матеріалу. Зібрати урожай без втрат дозволяє сучасна збиральна техніка. Приступати до збирання можна, коли зерно досягне вологості нижче 40%, при більш високих показниках вирощування буде економічно невигідним. На прибирання відводиться не більше тижня.

Фінансові вкладення

Закупівля насіння

Для вирощування 52 рослин на гектарі вам потрібно висадити близько 9 кг насіння на кожен гектар, але насіння різних сортів відрізняються за вагою. Засів гектара обійдеться приблизно в 4 000 грн.

Оренди землі

Ціна оренди залежить від регіону, грунту, близькості до дороги, доступності води для поливу. Оренда може коштувати як 400 грн., Так і 6 000 грн. за гектар.

Оранка

Гектар – 800 грн.

Техніка

Сівалка – 200 000 грн., Мультикультиватор – 20 000 грн.

Добрива, зарплата найманих робітників, заправка техніки, хімікати для боротьби зі шкідниками

20 000 грн. на 1 га площі

З гектара ви зможете зібрати близько 38-40 тис. Качанів за ціною від 2 до 6 грн. кожен. Таким чином, рентабельність вирощування кукурудзи досягає 800% і рідко опускається нижче за показник 400%.

Оцініть, будь ласка :-)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Пост!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *