Бізнес на вирощуванні огірків в теплиці

Попит на свіжі овочі стабільний і не залежить від сезону. При можливості вибору, покупці віддають перевагу вітчизняній продукції, вважаючи її більш якісною. Цілорічне вирощування огірків, безумовно, відноситься до прибуткових видів бізнесу, але для отримання прибутку потрібен зважений і серйозний підхід до справи.
Можна вирощувати огірки у відкритому грунті, але тоді прибуток буде залежати від погодних умов, шкідників, хвороб та інших несприятливих фактів. Культура невибаглива, однак огіркова ферма вимагає уваги і догляду.
Земельна ділянка
Можна розбити «плантацію» на дачі або на присадибній ділянці, але про великий урожай і бізнес в цьому випадку говорити не доводиться.
Для організації бізнесу потрібно орендувати або купити землю в місці з водопроводом, електрикою і газом. Ці блага цивілізації необхідні для вирощування огірків в закритому грунті. Гарного врожаю можна домогтися, посадивши огірки в удобрений грунт і забезпечивши потрібну температуру і вологість. Ви витратите кошти на будівництво теплиці, але уникнете впливу природних сюрпризів у вигляді посухи, затяжних дощів, граду і т. п. До того ж, вирощувати овочі в теплиці можна цілий рік, а зимові ціни набагато вище літніх.
Насіння огірків занурюють на 3 см в грунт, зберігаючи відстань між рослинами в 12-15 см. Рослини будуть витися, їм потрібно створити умови в вигляді мотузок, натягнутих між шпалерами.
Тепличні овочі рідко пошкоджують хвороби і шкідники, але профілактичні заходи не завадять – закладіть в кошторис придбання гербіцидів і фунгіцидів.
Теплиця
Кращий спосіб отримати надійну теплицю – купити готову полікарбонатну конструкцію, в якій все враховано: освітлення, простота установки, полив і т. д. Вам потрібно буде скористатися інструкцією і підключити опалення і освітлення, намагайтеся використовувати енергозберігаючі технології.
Посадковий матеріал
Якісне насіння можна закуповувати в селекційних компаніях або у перевірених постачальників. Іноземні фірми пропонують насіння в красивій упаковці, але огірки можуть не зійти з-за кліматичних відмінностей. Віддавайте перевагу місцевому посадковому матеріалу відомих сортів або надійним гібридам F1.
Для фермерського господарства насіння доведеться закуповувати партіями. Передбачте на цю статтю витрат суму близько 600-700 грн.
добрива
Перед посадкою землю удобрюють компостом і перегноєм, після – суперфосфатом і сульфатом калію. Огірки швидко відгукуються на внесення добрив в грунт, урожайність збільшується за рахунок швидкого зростання і збільшення кількості плодів на кожній рослині. Обробляти великі площі доведеться з використанням техніки.
Полив
Огірки не переносять посухи, але і надлишок вологи для них згубний. Забезпечте регулярний і помірний полив, щоб отримати смачний урожай – при нестачі води огірки будуть гірчити. Встановіть в теплиці автоматичний полив, яким можна керувати за допомогою пульта. У сучасних системах поливу передбачена мікрокапальниця для кожної рослини. На гектар землі потрібно 300 кубів води.
Збір врожаю
У теплиці урожай збирають круглий рік, тому порівняти його з тим, який можна отримати у відкритому грунті, немає сенсу. Зимові овочі ви продасте дорожче, ніж літні.
Огірки дозрівають через 50 днів після відцвітання, збирати їх можна вручну або з використанням техніки (ПОУ-2, ПНСШ-12, УПНС-10, ТНА-40). Урожай сортують: огірки довжиною 14-25 см продають свіжими, а невеликі придатні для консервування.
Персонал
З одною теплицею ви можете впоратися самостійно, але при розширенні угідь буде потрібна допомога. Наприклад, в теплиці площею в 1 га повинні працювати технолог і 3 робочих.
Реалізація
Збувати врожай можна через торгові точки або на підприємства, що виробляють консерви, громадське харчування і т. д., Ще один прийнятний спосіб оптового продажу врожаю – агробіржі. Ціна огірків залежить від сезону, наповненості ринку і якості товару.
Документи
Починати бізнес слід в оформлення документів, в даному випадку можна вибирати з декількох видів ведення господарської діяльності:
- Підсобне господарство. Потрібно платити ПДФО, але від багатьох податків підсобні господарства звільнені. Площа господарства – до 0,5 га. Ця форма не підходить, якщо ви плануєте розширювати бізнес, відкривати торгові точки або наймати робітників.
- Індивідуальне підприємництво. Площа земельної ділянки не обмежена, можна використовувати найману працю.
- Селянське фермерське господарство. Бізнес з утворенням юридичної особи, передбачені податкові пільги.
Ви маєте право вибрати ЕСХН – 6-відсотковий податок, який сплачується лише з чистого доходу.
Ліцензувати цей вид підприємництво не потрібно, але при продажі врожаю оптовикам необхідно проходити санітарний контроль. Сертифікати якості ви отримаєте після аналізу на вміст хімікатів в овочах. Наглядові органи перевіряють умови вирощування овочів.
Для теплиць з обігрівом потрібен дозвіл пожежної інспекції, але це правило не поширюється на особисті підсобні господарства.
Фінансові питання
Організація бізнесу в формі фермерського господарства потребують фінансових вкладень в 25 000 грн. Оподаткування – єдиний сільськогосподарський податок (6%), також потрібно передбачити страхові виплати до Пенсійного фонду. При собівартості врожаю за рік в 23 000 грн. виручка складе 27 000 грн., тобто точка беззбитковості буде досягнута вже на другому році роботи.
Схожі статті

Залишити відповідь