Бізнес на вирощуванні салату

Вирощування листового салату – бізнес ідея. Вирощування салату у відкритому грунті.

Листовий салат – дієтичний, низькокалорійний, вітамінний овоч, утворює розетку з зеленого соковитого листя, незамінний компонент різноманітних страв у багатьох європейських країнах, став популярним у нас порівняно недавно. Урожай можна отримати вже через місяць після посадки, відповідно і прибуток при мінімальних витратах. При наявності навіть невеликої присадибної ділянки, можна непогано заробити на вирощуванні листового салату.

Вирощування салату у відкритому грунті.

Салат рослина з великою листовий масою і слабо розвиненою кореневою системою, тому додатковий полив їй просто необхідний, це слід врахувати при виборі ділянки під посадку. Вирощувати салат можна посадкою насіння прямо у відкритий грунт, але що б отримати урожай ранньою весною потрібно застосувати розсадний спосіб. Вирощувати розсаду можна в горщиках, касетах, торф’яно-перегнійних кубиках, або посадкою в парниках прямо в грунт з подальшим пікуванням у відкритий грунт.

Посадку насіння під розсаду проводять в першій декаді квітня, суміш ґрунту складається з торфу, перегною, дернової землі і піску. Оптимальна температура повітря в парнику при посадці +20 ° С, посадку насіння роблять на глибину 0,5 см, на відстані 5 см, відстань між рядками 5 см.

Також можна проводити вирощування розсади салату в горщиках, розмір горщиків може бути 3 × 3, 4 × 4, 5 × 5 см. Грунт складається з 4 частин торфу, 4 частин перегною, 1 частини дернової землі, 1 частини піску.

Після появи сходів розсади температуру в парнику в перший тиждень знижують до 12 ° С вдень, до 8 ° С вночі, на другий тиждень підвищують до 16 -18 ° С. Висаджують розсаду у відкритий грунт через два тижні в фазі 4 листа, дуже важливо, що б при висаджуванні розсади коренева шийка залишалася не покритою землею. Відстань між рослинами 10 – 15 см.

Подальший догляд за салатом зводиться до проріджування і регулярного поливу, в спекотні дні щоденний полив, в похмурий раз в 2 – 3 дні. При цьому небажано часто зволожувати листя, інакше можуть розвинутися грибкові захворювання, найбільш практичний крапельний спосіб поливу.

Починаючи з першої декади травня, вирощувати розсаду листового салату немає необхідності, садять насіння у відкритий грунт.

Найбільш оптимально вирощувати листовий салат безперервним конвеєром, для цього ділянку засаджують не відразу всю, а частинами, садять через тиждень, що дозволяє знімати урожай під реалізацію постійно.

Збирання врожаю проводять через 30 – 35 днів після посадки.

Що б продовжити термін зберігання, зібрані рослини охолоджують до +5 ° С.

Продукцію реалізують оптом на овочеві бази, дрібним оптом через торгові точки, на ринках.

Бізнес на вирощуванні салату не вимагає особливих навичок і знань, при мінімальних фінансових витратах отримання прибутку вже через місяць.

Оцініть, будь ласка :-)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Пост!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *