Платна риболовля як бізнес

Як відкрити платну рибалку. Бізнес платна риболовля.
Якщо у вас є ставок або можливість взяти його в оренду, можна організувати хороший бізнес на платній риболовлі. Вартість одного дня риболовлі на платному водоймі становить від 80 до 500 грн.
Як відкрити платну рибалку.
Щоб відкрити платну рибалку знадобиться знайти відповідний ставок і взяти його в оренду, для цього знадобиться отримати дозволи.
Якщо ставок знаходиться, в сільській місцевості потрібно звернутися в органи місцевого самоврядування – сільрада, якщо біля міста в міську адміністрацію і подати заяву із запитом про надання в довгострокову оренду земельної ділянки, на якій знаходиться ставок.
У заяві потрібно вказати цільове призначення земельної ділянки зі ставком, в даному випадку ставок буде призначений для рибно господарських потреб.
Якщо ставок знаходиться за межами населених пунктів, то потрібно звертатися в державну адміністрацію району, якщо біля лісу, то земля скоріше за все належить лісництву.
Через кілька днів після подачі заяви вам нададуть схему розташування земельної ділянки в кадастровому плані, ви за свій рахунок проводите кадастрові роботи. Потім буде прийнято рішення про надання земельної ділянки. Якщо відповідь позитивна, то з вами укладається договір довгострокової оренди.
Вартість оренди водойми залежить в першу чергу від розташування (віддаленість від житлових селищ) і площі водної гладі, але якщо говорити про приблизні цифри, то вартість оренди ставка з площею 1 гектар коштуватиме в середньому близько 4000 грн. на рік.
Якщо у вашій власності перебуває земельна ділянка або земельний пай, призначений під сільськогосподарські потреби, і ви хочете побудувати на ньому ставок. То знадобиться звернутися із заявою до сільради і змінити її цільове призначення на ведення рибного господарства.
Але під будівництво ставка підійде тільки земельна ділянка з високим рівнем залягання грунтових вод, біля водойм, ярів, болотиста місцевість. В такому випадку бульдозером потрібно зняти кілька метрів верхнього шару грунту і вирити котлован, підземні ключі за кілька днів наповнять котлован і ставок практично готовий.
Якщо грунт не кам’янистий, то бульдозер може викопати близько 300 кубів землі за день. Щоб заощадити на будівництві ставка, викопану землю можна не вивозити, а складати поруч з котлованом у відвал.
Після всієї паперової тяганини, коли всі документи на ставок будуть оформлені, можна починати зариблення водойми. Найбільш часто ставки для платної риболовлі зарибнюють мальками коропа, амура і товстолобика.
Ці види риб досить швидко ростуть, набирають вагу і не особливо вибагливі до умов утримання. Якщо навесні запустити малька коропа вагою в 20 г, то до осені вага риби буде близько 300 грам. Але відкривати риболовлю краще на другий рік, коли риба вже набере хорошу вагу.
Щоб риба швидко росла, природного корму буде недостатньо, її потрібно підгодовувати гранульованими комбікормами.
У зимовий період, а також влітку в період активного цвітіння водоростей, рівень кисню у воді різко знижується, що може призвести до замору риби. Тому потрібно заздалегідь подбати і встановити в ставок кисневий генератор.
Мальків можна придбати в рибних господарствах, 100 кг малька коропа обійдеться в 250 $, без урахування вартості доставки.
Не всі господарства починають з малька, якщо фінанси дозволяють, то можна закупити відразу кілограмових коропів, вартість близько 1500 $ за тонну. В такому випадку платну рибалку можна відкривати вже через кілька днів.
Бізнес платна риболовля.
Для зручної ловлі риби, берег ставка потрібно облаштувати відповідним чином, встановити трапи, столики і лавочки для відпочинку.
Можна встановити альтанки і барбекю, щоб спійману рибу можна було тут же приготувати і посидіти з друзями за столом.
Ставок потрібно постійно охороняти, тому що бажаючих безкоштовно порибалити буде завжди достатньо. Зазвичай проблеми виникають з місцевим населенням, людям досить складно пояснити, чому раніше можна було вільно ловити рибу, а тепер потрібно платити. Тому по периметру навколо ставу потрібно встановити таблички попередження про заборону на ловлю риби та найняти на роботу сторожа.
Для сторожа потрібно встановити будиночок битовку, сторож також буде крім охорони ставка, брати плату за ловлю риби, виписувати квитки, робити контрольне зважування улову і виконувати роботи з обслуговування рибного господарства.
Стоянку для автомобілів краще розташувати біля битовки сторожа, якщо дозволити під’їзд автомобілем до місця лову, то буде важко проконтролювати кількість виловленої риби, частину улову будуть ховати в багажниках.
Підприємницьку діяльність потрібно зареєструвати, можна відкрити ПП.
Прийом грошових коштів можна здійснювати за бланками суворої звітності без використання касового апарату.
Вартість платної риболовлі за день, проведений на ставку від 80 до 500 грн. Ціна залежить від розцінок в регіоні, виду риби, норми вилову, прокату додаткового інвентарю. Крім платної риболовлі, власники ставків зазвичай займаються ще й розведенням риби.
Схожі статті

Залишити відповідь