Розведення фазанів як бізнес

Фазани розведення і утримання в домашніх умовах.
Займатися розведенням фазанів на м’ясо можна, як і для власних потреб, так і під реалізацію. Вартість фазанів становить в середньому 600 грн. за одну дорослу птицю і близько 320 – 400 грн. за 1 кг випотрошеної тушки.
Фазан – дика птиця, мешкає в природних умовах в заростях чагарників і високої трави. Є бажаною здобиччю кожного мисливця, м’ясо молодих фазанів володіє хорошими смаковими якостями.
Фазанів також вирощують в мисливських господарствах, на фермах і в підсобних домашніх господарствах. Селекціонерами виведено кілька порід фазанів адаптованих для розведення в домашніх умовах: срібний, королівський, алмазний, коричневий, синій, золотий, на домашніх фермах зазвичай вирощують мисливських фазанів, вони менш вимогливі до умов утримання.
Розведення фазанів в домашніх умовах.
Особливістю вирощування фазанів в домашніх умовах і на фермах, є їх зміст в просторих вольєрах, тобто в умовах максимально наближених до природного середовища існування цих птахів.
Тому для утримання фазанів знадобиться побудувати просторі вольєри обтягнуті капроновою сіткою, фазани добре літають, капронова сітка вольєра не дозволить їм вилетіти.
Знадобиться кілька вольєрів – для молодняка, основного стада і самок з самцями для отримання інкубаційних яєць.
Для дорослого поголів’я розмір вольєрів становить з розрахунку 1 м² на дві особини. У вольєри встановлюють жердини сідала, звичайні поїлки для води, годівниці коритця, ємності з піском.
Частину вольєра потрібно зробити навісом, який буде захищати птицю від дощу і палючого сонця.
Фазани добре переносять невеликі морози, але все ж краще побудувати невеликі прибудови сарайчики, в які можна буде загнати птахів в сильні морози.
В іншому умови утримання практично не відрізняються від утримання домашніх курей. Фазанам згодовують свіжу зелень, коренеплоди з городу, дають зерно пшениці, проса, вологі мішанки з комбікорму з додаванням макухи соняшнику та інше.
Розведення фазанів.
Вага дорослих фазанів становить від 1 до 2 кг, самці зазвичай більші за самок, самці деяких порід, таких як королівський досягають ваги в 3 кг. Такі породи як срібний до 7 місяців вже дають тушку 1,2 кг. Мисливська порода набирає вагу трохи довше – 1 кг до 12 місяців.
Статева зрілість у фазанів настає до 12 місяців, в цьому віці для отримання інкубаційних яєць поголів’я поділяють в окремі секції вольєрів з розрахунку 1 самець на 3 самки. Один самець може покрити не більше 3 – 4 самок. Якщо до самця підсадити більш ніж 4 самок частина яєць буде незаплідненою.
Гнізда самки будують в затишних кутах вольєрів, для гнізд можна поставити дерев’яні ящики з сіном. Не всі самки відкладають яйця в гнізда, самки можуть відкладати їх по всьому вольєру, щоб яйця птахи не розклйовували, їх потрібно регулярно забирати.
Яйцекладку самки починають у квітні, несучість у самок фазанів близько 20 яєць в сезон, але якщо яйця регулярно забирати з гнізда, то несучість збільшується до 50 яєць (до 70 яєць у мисливської породи).
Як правильно зберігати інкубаційні яйця фазанів.
Яйця потрібно зберігати при температурі 6 – 12 ° С, і вологості 70% строго у вертикальному положенні гострим кінцем вниз. Яйця, призначені для інкубації бажано раз в день перевертати, щоб жовток не прилип до шкаралупи яйця.
Не рекомендується яйця для інкубації зберігати більше двох тижнів, відсоток виводимості пташенят помітно знизиться до 70%, якщо яйця зберігаються місяць і більше, відсоток виводимості падає до 10 – 20%.
Інкубаційні яйця не рекомендується мити і витирати, так як стирається захисна оболонка яйця, яка захищає його від попадання різних мікроорганізмів.
Інкубація яєць фазана.
Не всі самки прагнуть висиджувати яйця, для розведення фазанів знадобиться інкубатор, можна пристосувати звичайний побутовий інкубатор під курячі яйця.
Інкубація яєць фазанів проводиться при таких температурних параметрах:
20 днів при температурі 38,3 – 38,4 ° С, з відносною вологістю 50 – 60%.
На 21 день відносну вологість підвищують до 80%, температуру знижують до 37,8 ° С.
Яйця в інкубаторі потрібно перевертати 5 разів, в добу, починаючи з 2 дня інкубації по 18 й день.
Інкубація триває 21 – 23 дня.
Пташенята фазанів при народженні важать близько 20 грам, їх відразу переносять з інкубатора в дерев’яні або картонні ящики, обладнані теплою підстилкою і лампами для підігріву.
Догляд та годування пташенят фазанів такий же, як за курчатами домашніх курей.
Бізнес на розведенні фазанів.
Перед тим як зайнятися розведенням фазанів, потрібно чітко розуміти, що спочатку будуть складнощі з реалізацією м’яса птиці. На ринках м’ясо фазана не користуватиметься попитом через його дорожнечу, Вам потрібно орієнтуватися на реалізацію м’ясних тушок в ресторани і кафе.
Ресторани зможуть закуповувати Вашу продукцію за умови постійного постачання свіжих охолоджених тушок круглий рік, тобто практично щодня Ви повинні забезпечувати безперебійну поставку тушок для ресторану.
Ясна річ, що відразу вийти на такі обсяги не вийде, тому спочатку перший рік можна ростити поголів’я на розплід, частину птахів пустити для власних потреб, скажімо на тушонку, заодно напрацюєте досвід в розведенні цього птаха.
Надалі вже можна укласти договір з рестораном і працювати в прибуток.
Щоб співпрацювати з закладами громадського харчування (кафе, ресторани), знадобиться зареєструвати підприємницьку діяльність, в даному випадку оптимальним варіантом буде, створення фермерського господарства.
Обов’язково знадобиться отримати дозволи у ветеринарній службі і в СЕС.
Для вирощування фазанів в домашніх умовах, тобто в вольєрах, дозвіл Служби природокористування і охорони навколишнього середовища не потрібно. Так як домашні породи фазанів це селекційні виведені гібриди, і вони не є дикими тваринами.
Сподіваюся, дана стаття про розведення і утримання фазанів в домашніх умовах виявилася для Вас корисною.
Схожі статті

Залишити відповідь