Розведення гусей як бізнес

Розведення гусей бізнес ідея. Міні ферма на присадибній ділянці.

Розведення гусей – перспективний домашній бізнес його можна організувати на власній присадибній ділянці, при наявності пасовища витрати на покупку кормів значно знижуються. Гуси вигідно відрізняються від решти домашньої птиці невибагливістю і високою скоростиглістю, гусяче м’ясо має високі смакові якості і дуже добре затребуване. Закупивши молодняк навесні при правильному змісті до осені гуси, досягнуть живої ваги 4 – 5 кг і принесуть хороший дохід.

Розведення гусей як бізнес. Для успішного розведення та вирощування гусей потрібно створити відповідні умови для їх утримання. Гусь птах травоїдний, і наявність пасовища для нього є обов’язковим, основний раціон харчування птиці становлять зелені корми, які дають хороший приріст, дозволяючи зменшити підгодівлю комбікормами, тим самим знижуючи собівартість гусячого м’яса. При випасі на пасовищі витрати на корм набагато менше ніж при вольєрному утриманні. Крім зеленого корму птиці потрібно комбікормова підгодівля 3 рази в день. Комбікорм слід давати у вигляді вологої мішанки, раз в день гусей слід підгодовувати пшеницею, постійна наявність води в поїлці обов’язково.

За скільки гусак птах водоплавний, бажано наявність природного або штучного водоймища, де птах також отримує додатковий корм, поїдаючи дрібні водорості – ряску, і різноманітний планктон. Якщо по близькості немає природного водоймища, його можна вирити неподалік біля ферми. Не потрібно будувати капітальний ставок, досить викопати неглибоку яму і раз в день насосом закачувати туди трохи води цього буде цілком достатньо. Також слід в ставок висипати кілька відер ряски, це дрібна водорість, яка росте на поверхні води на болотах і непроточних озерах. Її виловлюють сачком з дрібною сіткою і довгою ручкою. Ряска, потрапляючи у водойму, швидко розростається, гуси із задоволенням її поїдають і дуже добре збільшуються у вазі.

Наявність ставка дуже добре впливає на зростання гусей, птиця, купаючись, дуже добре переносить літню спеку, володіє хорошим апетитом, стає менш схильною до хвороб. Часто говорять, гуси ростуть як з води.

Звичайно можна вирощувати гусей без пасовища і без водойми, але витрати на корми будуть набагато вищі, а це суттєво знизить рентабельність такого бізнесу.

До осені гуси досягають ваги близько 4 кг, частина стада йде на м’ясо, частину залишають на племінне стадо, з розрахунку один самець на 3 – 5 самок. Гуси весняного виведення починають яйцекладку з лютого наступного року. Гуски не завжди охоче висиджують потомство, тому для успішного розведення гусей знадобиться придбати інкубатор. Слід зазначити, що вихід пташенят в інкубаторі помітно нижче, ніж під квочкою і становить близько 75%.

Розведення гусей як бізнес. Зміст гусенят.

Перші дні після народження гусенят тримають в картонних ящиках або в загорожі в теплому приміщенні з встановленими поїлками, годівницями і грілками, для підтримки температури:

  • З 1 до 5 днів – 28 – 24 С °.
  • З 6 по 10 день – 24 – 23 С °.
  • З 11 по 21 день 22 – 20 С °.
  • З 21 дня звичайна кімнатна температура.

Годування гусенят слід проводити не менше 6 разів на день. У перші дні гусенят годують пшоном, стартовим комбікормом, поступово додають дрібно покришене відварене яйце, дрібно покришену зелень.

З 2 тижневого віку гусенят в теплу погоду починають випускати в пересувні вольєри, встановлені на траву, на ніч гусенят заганяють назад в тепле приміщення. Таким способом гусенята починають поїдати зелений соковитий корм, в міру зростання молодняк випускають на пасовище без вольєрів.

Витрата кормів на молодняк гусей на добу в грамах.

Розведення гусей як бізнес. Для утримання гусей підійде практично будь-яке сухе приміщення, обов’язково без вогкості і протягів. Щільність посадки дорівнює приблизно 1 особина на 1 м² площі підлоги приміщення. Доросла птиця не вимоглива до тепла і може спокійно переносити невеликі мінусові температури при наявності сухої підстилки, (солома, тирса, деревна стружка, подрібнене сіно, в теплу пору року підстилку можна замінити піском).

Біля пташника обов’язково потрібно обладнати вольєри для вигулу гусей, де вони будуть перебувати крім пасовища, а також на вигулі взимку. Частину вольєра слід обладнати навісами від сонця, також слід встановити годівниці для комбікорму, поїлки, ємності для купання гусей.

Закупівлю поголів’я гусенят роблять в квітні – травні, з таким розрахунком щоб при досягненні 3 тижневого віку на вулиці була тепла погода, необхідна для випасу гусенят. Закуповувати гусенят потрібно в фермерських господарствах або на інкубаторних станціях, так ви зможете придбати хорошу породу. При покупці на пташиному ринку є висока ймовірність придбати гусенят не тієї породи, та як в такому віці точно визначити породу гусенят вельми складно, доводиться вірити продавцеві на слово.

Дуже добре зарекомендували себе в фермерських господарствах такі породи:

  • Холмогорська порода – гуски досягаю ваги – 7 – 8 кг, гуси – 9 кг. Несучість самок 35 – 40 яєць на рік, вага яєць 180 – 200гр.
  • Велика сіра, гуски – 6 кг, гуси – 8 – 9 кг.
  • Тулузька порода завезена з Франції вага гусок 9 -10 кг, гусей до 12 кг.

Існує достатня кількість хороших порід, можна вибрати ту, яка найбільш підходить по характеристикам, для розведення на домашній фермі.

Основний прибуток від гусячої ферми це реалізація тушок м’яса, субпродуктів, пуху і пера, також продаж молодняка.

Розведення гусей як бізнес.

Оцініть, будь ласка :-)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Пост!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *