Розведення кролів як бізнес

Кролики як бізнес. Ферма з розведення кроликів домашній бізнес.

Прибутковість бізнесу на кроликах нескладно підрахувати, забій кроликів на фермах проводять в 3 місячному віці, при живій масі 2,7 – 3 кг, вихід тушки виходить близько 1, 5 кг. Вартість 1 кг м’яса становить в середньому 120 грн, тушка в півтора кг виходить – 180 грн, навіть з вирахуванням витрат прибуток виходить непоганий. З цієї статті Ви дізнаєтесь, як у себе на ділянці побудувати Кроликову ферму і заробляти, адже ринок кролячого м’яса в нашій країні практично порожній, і проблем зі збутом немає.

Розведення кролів як бізнес.

Якщо Ви зверните увагу, на полицях м’ясних магазинів практично повністю відсутнє м’ясо кроликів, в супермаркетах можна знайти тільки заморожене м’ясо по явно завищеною ціною, охолодженого м’яса практично немає. Тушки кролика можна знайти на м’ясному ринку, та й там його недостатня кількість. Конкуренція на даний момент мінімальна, а значить, збут продукції налагодити нескладно.

Зайнятися бізнесом на кроликах можна з досить невеликим стартовим капіталом, головне щоб була власна ділянка, де можна розмістити майбутню міні ферму.

Невелику Кроликову ферму можна побудувати у себе на присадибній ділянці, але тут є один нюанс, за законодавством, якщо ферма має розміри менше 100 х 50 метрів, то це буде особисте підсобне господарство.

Але якщо розміри ферми більше, то це вже буде фермерське господарство і така ферма повинна мати санітарно захисну зону між найближчою житловою спорудою, тобто перебувати не менше 100 метрів від житлових будинків.

Приміщення під ферму можна побудувати практично з будь-якого доступного будівельного матеріалу, це може бути і ангар з профнастилу, швидкомонтована будівля з бетону або капітальна будівля з шлакоблоків, цегли. Можна пристосувати вже наявну будівлю, або придбати ділянку з покинутим приміщенням тут потрібно шукати доступні варіанти виходячи з стартового капіталу.

Основні вимоги до приміщення:

  • можливість підтримувати плюсову температуру в холодну пору року,
  • в приміщенні не повинно бути вогкості і протягів,
  • приміщення має бути підключене до електромережі,
  • наявність свердловини або колодязя для водопостачання.

Бізнес на розведенні кроликів: обладнання ферми.

Для утримання кролів, знадобляться клітки, їх можна придбати, але дешевше буде виготовити самостійно. Як показує практика, найбільш оптимальним варіантом буде виготовлення секційних кліток з металевої оцинкованої дрібної сітки.

Сітку можна придбати на будівельних базах, креслень клітки повно в інтернеті, я Вам рекомендую виготовити клітки, пристосовані для вирощування кроликів в промислових масштабах, конструкція таких кліток дозволяє автоматизувати такі процеси як годування, напування, збір фекалій, до того ж металеві клітки з сітки більш зручні для робіт по догляду за звірами.

Для економії місця клітки розміщують парними рядами, можна в два яруси.

У клітках в кожній секції встановлюється ніпельна поїлка, годівниця для комбікорму встановлюється в одну або відразу в 4 секції.

Якщо в якості корму буде також використовуватися сіно і трава, то посередині між рядами кліток встановлюються годівниці – ясла. В клітки з самками, для приплоду встановлюються знімні ящики гнізда.

Продукти життєдіяльності кроликів, видаляються самостійно через осередки в підлогах кліток, потрапляють відразу в жолоб під клітками, звідки регулярно видаляються за допомогою скребка.

 

Водопостачання ферми являє собою систему з поліпропіленових труб, які проходять уздовж через всі секції кліток, в кожній клітці встановлена ​​ніпельна поїлка. Забір води проводиться з накопичувального бака розташованого вище рівня кліток.

У накопичувальний бак вода надходить зі свердловини або криниці за допомогою звичайної побутової насосної станції. Якщо вода поганої якості, то краще встановити додатково фільтр очищення, зазвичай досить, двоступеневої системи фільтрації з механічним і вугільним фільтром. Також в бак потрібно вмонтувати невеликий електричний тен для підігріву води взимку до кімнатної температури.

 

Також в приміщенні слід встановити неяскраве освітлення, зазвичай встановлюють лампи денного світла. Також знадобиться встановити кілька ультрафіолетових ламп, які слід періодично 1 – 2 рази на день включати на кілька хвилин для знезараження приміщення.

Приміщення слід обов’язково обладнати витяжкою, чисте повітря тваринкам необхідне, залишки фекалій є джерелом аміаку, який негативно впливає на стан звірків.

Корми для кроликів.

При вирощуванні кроликів основні витрати йдуть на корми, якщо при вирощуванні в домашньому господарстві основним кормом кроликів є трава або сіно, то при інтенсивному вирощуванні на фермі основним кормом служить комбікорм.

На одному сіні кролик за 3 місяці не набере належної ваги, тому знадобиться знайти виробника комбікормів і закуповувати його постійно. Кроликів звичайно можна виростити практично на одному сіні або траві, але в такому випадку приріст живої маси в 3 кг вийде не за 3 місяці, а за 5 – 6. Можна комбінувати комбікорм і сіно, щоб знизити собівартість вирощування, це за умови, що сіно ви будете заготовляти самостійно.

Слід зазначити, що для кроликів використовується спеціальний комбікорм, і скажімо, комбікорм для курей чи свиней їм не підійде. Комбікорм у кожного виробника свій і не завжди якісний, дізнатися точний склад корму не завжди можливо, тому якщо кролики довше набирають вагу, слід пробувати змінювати комбікорм.

Комбікорм також можна виготовити самостійно, існують різні рецепти комбікормів, ось найбільш поширений рецепт.

Вирощування кролів ризикований бізнес.

Начебто кролівництво прибутковий бізнес, тоді виникає питання чому цим бізнесом займаються одиниці.

Основна причина, по якій підприємці не хочуть займатися бізнесом на розведенні кроликів – висока схильність кроликів до епідеміологічних захворювань. Хвороби у цих тварин дуже часто розвиваються стрімко, можна в один день втратити все поголів’я і понести збитки. Але зазвичай такі випадки відбуваються при недбалому ставленні до справи.

Щоб запобігти можливим захворювання на кролячій фермі, слід жорстко дотримуватися правил:

Ідеальна чистота – ніякого бруду, прибирання підлоги та очищення ємностей з гноєм кожен день

Вакцинація – кроликам потрібно проводити регулярну вакцинацію.

Виключити появу в приміщенні ферми комах – комарів, мух, які можуть, бути переносниками вірусів. Для цього в приміщенні слід встановити кілька світлових пасток.

Дезінфекція – установка ультрафіолетових ламп, періодична чистка та мийка дезінфікуючими засобами кліток, інвентарю.

У приміщення категорично не можна входити стороннім людям, це також стосується друзів, знайомих які і самі того не знаючи можуть випадково занести інфекцію в приміщення.

Для працівників на фермах існують правила, перед тим як увійти в приміщення ферми, потрібно змінити взуття і одяг, а також вимити руки з дезінфікуючим засобом, на європейських фермах працівників ще й змушують перед входом в приміщення прийняти душ.

Недотримання цих правил може призвести до епідеміологічного захворювання і загибелі всього поголів’я!

Розведення кролів як бізнес.

Для розведення кроликів потрібно використовувати тільки м’ясні породи, найбільш популярні – Білий Велетень, Хіла, Новозеландська біла, Бельгійський Велетень. Знайти продавців можна в інтернеті, зазвичай 1 місячних звірків продають за ціною 10 – 20 $.

Кролиці приносять в посліді в середньому по 8 кроленят, які протягом місяця харчуються материнським молоком, потім їх пересаджують від самки в інші клітки, до цього моменту вони здатні самостійно харчуватися комбікормом і сіном і до 3 місячного віку набирають до 3 кг живої ваги. З 4 – 5 місячного віку кролики здатні виробляти власне потомство, самка здатна приносити приплід кілька раз на рік, термін виношування дитинчат у кролиць триває близько місяця.

Забій кроликів проводять у 3 місячному віці при живій масі 2,7 – 3 кг, тушка виходить близько 1,5 кг.

Тушки можна відразу реалізовувати оптовикам, можна продавати самостійно на ринку, або відкрити свою точку з продажу свіжого м’яса кролика. Можна домовитися з власниками м’ясних точок і періодично постачати їм свіже м’ясо.

Що стосується хутряних шкурок, то попит на них звичайно невеликий і купують їх заготівельники за досить низькою ціною – 2-3 $. Тельбухи і відходи при обробленні туш звірків можна реалізовувати звірофермам, якщо вони звичайно є в вашому регіоні.

Підведемо підсумок. Мені свого часу доводилося займатися розведенням кроликів, звичайно не в промислових масштабах, вирощував я їх в звичайному сараї в клітках. Що можу сказати, тут немає нічого складного, впоратися з цим може будь-хто, можна почитати книги з технологій вирощування кроликів, в інтернеті їх повно. У тому, що це прибутковий бізнес я не сумніваюся, кролики дуже скоростиглі і прибуток вже можна отримувати в перший рік роботи ферми.

В мене є повний бізнес план по вирощуванню та реалізації кроликів, тому – якщо комусь цікаво пишіть в коментарях і я викладу його в одній з наступних статтей.

Розведення кроликів бізнес ідея.

Оцініть, будь ласка :-)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Пост!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *