Розведення риби як бізнес

Розведення риби в ставках на продаж. Бізнес на розведенні риби.
Якщо у вас є можливість орендувати або побудувати ставок, можна зайнятися цікавим бізнесом – розведенням риби. Якщо взяти, наприклад коропа, то при підгодівлі 200 грамовий мальок за період з квітня по жовтень може набрати вагу близько 1 кг. Попит на коропа на ринках і торгових точках «Жива риба» досить хороший завдяки високим смаковим якостям цієї риби.
Водоймище для розведення риби.
Для того щоб зайнятися бізнесом на розведенні риби знадобиться водойма.
Найбільш практичний варіант взяти водойму в оренду у держави, отримати дозвіл і укласти договір оренди можна в органах місцевого самоврядування.
Якщо є можливість краще звичайно взяти максимальний термін оренди, який згідно, з законодавством становить 49 років. Вартість оренди залежить від площі водної поверхні і місця розміщення ставка, якщо ставок розміщений на околиці напівпокинутого села, то і оренда буде відповідно копійчана.
Але перед тим як брати в оренду ставок, потрібно попередньо визначити, чи придатний він для розведення риби, адже у водойму можуть скидатися відходи з підприємства, стічні води та інші нечистоти.
Для проведення аналізу води можна скористатися послугами фахівців, з рибництва які зможуть зробити рибоводно-біологічне обґрунтування та на основі нього вже можна визначити придатність води у водоймі для розведення певних видів риб.
Для розведення риби можна використовувати не тільки природну водойму, а й штучну.
Для побудови ставка підходять заболочені ділянки, яри, низини, ділянки з високим рівнем ґрунтових вод. Щоб викопати ставок знадобиться найняти техніку для земляних робіт. Виритий котлован поступово наповнять водою підземні ключі. Також потрібно продумати систему спуску води для проведення періодичної чистки дна ставка.
Глибина ставка для розведення риби повинна бути не менше 1 метра, для розведення теплолюбних риб, таких як короп оптимальною вважається глибина ставка 2 метри, для риб яким потрібно завжди прохолодна вода, таким як форель і осетрові від 3 і більше метрів. У будь-якому випадку частину прибережної зони потрібно зробити мілководною, в таких ділянках навесні вода прогрівається краще, і риба на мілководді метає ікру.
Після завершення будівництва ставка, насамперед потрібно укріпити береги, щоб при атмосферних опадах грунт не сповзав в ставок, для цього берега можна засіяти травою, яка зміцнить грунт на крайках берегів. Дно водойми також потрібно засадити водною рослинністю, яка необхідна для життя мікроорганізмів і для харчування риби. Водорості можна взяти з найближчого природного водоймища.
Розведення риби в ставках.
Початківцям рибоводам рекомендується розводити коропа, ця риба швидко росте, їй підходить більшість водойм, вона не сильно вимоглива до умов утримання, має високі смакові якості і її простіше реалізувати в торгових точках.
Короп всеїдний, але при зниженні температури води нижче 8 ° С практично припиняє харчуватися і рости, в зимовий період риба майже не росте. Найбільш оптимальна температура води для коропа 20 – 29 ° С, і активний набір ваги риби триває з квітня по жовтень.
Для зариблення водойми, малька можна закупити в найближчій рибницькій фермі, зазвичай починають продаж малька вже навесні після льодоходу.
Можна закупити малька однолітку, вага однорічних малюків повинна бути 50 – 70 грам, якщо вам пропонують малька вагою в 25 грам – це вже перебраний мальок, кращих 50 грамових вибрали, а це залишки.
Можна придбати двох літок, зазвичай двох літки які йдуть на продаж в рибгоспах мають вагу 200 – 250 грам.
Зразкові розрахунки зростання малька коропа (з додатковим підгодовуванням) за сезон з квітня по жовтень:
20 грамові мальки коропа набирають вагу до 250 гр.
50 – 70 г мальки – до 700 гр.
200 – 250 г – до 1000 – 1200 гр.
Малька перевозять в герметичних ємностях, зазвичай використовують 50 літрові бочки з широкою горловиною.
Важливо при перевезенні воду для риби потрібно брати з тої ж водойми де вона перебувала, вода зі свердловин, колодязів і водопроводів має низький вміст кисню тому не годиться для перевезення малька.
Перевозити малька не рекомендується в жарку погоду, найкращий час для перевезення рано вранці або ввечері. Перед тим як випустити малька в ставок, потрібно вирівняти температуру в ємностях з мальком, вона повинна дорівнювати температурі води ставка. Різниця в більш ніж 2 градуси може спровокувати температурний шок у малька.
Зазвичай вода в ємностях з мальком нагрівається і її потрібно охолодити до температури води в ставку. Для цього в бочки з мальком потроху додається вода зі ставка, але робити це потрібно поступово з розрахунку зниження температури на 1 градус за 20 хвилин.
Корм для розведення риби.
Карпи харчуються в основному рослинною їжею, а також водними дрібними організмами, комахами. Дуже коропи люблять молоді пагони очерету та рогозу. Але для гарного росту і набору маси, рибу потрібно підгодовувати комбікормами.
Годувати коропа бажано гранульованим комбікормом для риби, для кожного віку риби є відповідний комбікорм певного розміру гранул. Можна також підгодовувати рибу зерном пшениці, рекомендується давати коропам злегка пророщену пшеницю, вона має солодкий смак, риба її добре поїдає і швидко набирає масу.
Для швидкого росту риби, на ставку можна встановити культиватори личинок мух, які забезпечать рибу повноцінним безкоштовним білковим кормом. З встановленими культиваторами коропи ростуть досить швидко.
Також для залучення комах можна використовувати світлові пастки, які представляють собою звичайні лампи з абажурами, які підвішують над водою на висоті близько метра і включаються на ніч. Світло сильно приваблює різних комах – комарів, жуків, метеликів.
Комахи летять на світло, обпікаються до розігрітої лампочки і падають на воду де й стають кормом для риби.
При годуванні риби комбікормом потрібно не перестаратися, корм повинен поїдатися рибою повністю, якщо занадто багато корму залишиться, він починає киснути і якість води у водоймі різко погіршується. При холодній воді риба гірше споживає корм. Витрата корму для коропа складається з простої формули – 1,5% корму від загальної маси риби у водоймі при холодній воді від +8 до +18, і 2 – 3% при температурі 20 ° С і більше. Корм рекомендується подавати в годівницях, так простіше проконтролювати кількість споживаного корму рибою.
Розведення риби як бізнес.
Оскільки крім розведення риби також мається на увазі її реалізація, то знадобиться зареєструвати підприємницьку діяльність. При реалізації риби знадобиться отримувати санітарні дозволи.
Але виростити рибу це півсправи, її потрібно ще реалізувати. Здавати оптовикам за півціни не варіант, найкращим варіантом буде самостійна реалізація за типом виїзної торгівлі. Для цього знадобиться авто з бочкою або причіп цистерна по типу «Жива риба».
Виїжджаючи на ринок, або в інші дозволені місця для торгівлі ви продаєте живу рибу прямо з бочки, попит на живу рибу завжди постійний.
Частина риби можна поставляти в кафе, їдальні, якщо є можливість можна відкрити власну рибну точку на ринку.
Власники ставків також можуть додатково заробляти, надаючи послуги з платної риболовлі.
Як бачите, можливість заробити на розведенні риби завжди є, і рибний бізнес досить перспективний.
Схожі статті

Залишити відповідь