Шлакоблоки: виробництво, обладнання та технологія

Виробництво шлакоблоків бізнес. Технологія і обладнання для виробництва шлакоблоків.

Шлакоблок – простий у виробництві і доступний за ціною будівельний матеріал, який володіє хорошими тепло-і звукоізоляційними властивостями. Організувати виробництво шлакоблоків можна з невеликим стартовим капіталом.

Існує кілька різновидів шлакоблоків, які відрізняються розміром і наявністю порожнистих отворів.

Обладнання для виробництва шлакоблоків.
Для організації виробництва шлакоблоків знадобиться обладнання:

Бетономішалка примусового типу для приготування напівсухих сумішей.

Верстат для виробництва шлакоблоків. Верстат являє собою прес з формою матрицею для блоків.

Існує кілька різновидів верстатів для виробництва шлакоблоків. Найпростіший це ручний верстат (несучка), верстат вручну пересувається і залишає готові блоки на майданчику.

Більш продуктивні напівавтоматичні верстати, тут зусилля преса вже в кілька разів більше ручного верстата і шлакоблоки виходять більш міцними.

Це мінімальний комплект обладнання для невеликого міні виробництва шлакоблоків, якщо потрібна висока продуктивність, знадобиться встановити автоматичну лінію.

Автоматичні лінії для виробництва шлакоблоків, складаються з автоматичного верстата, стрічки транспортера для подачі бетонного розчину і бетономішалки примусового типу.

Автоматичні лінії дозволяють організувати виробництво з високою продуктивністю.

Технологія виробництва шлакоблоків.
Процес виробництва шлакоблоків складається з декількох етапів.

Приготування напівсухої бетонної суміші.

Для виготовлення шлакоблоків використовується напівсуха суміш, існує кілька різновидів суміші в залежності від використовуваної сировини.

Склад розчину для виготовлення шлакоблоків згідно ГОСТ 6665-91 «Камені стінові бетонні»

5 частин відсіву щебеню.
1 частина цементу М400 клас Д20.
3 частини просіяного піску.
Вода 0,5% від кількості цементу.
Таблиця: витрата матеріалів на виготовлення одного шлакоблоку розміром 188 x 190 x 390 мм, кількість блоків в 1 м3 – 72 шт, марка міцності – М75, об’єм кожного блоку – 0,0139 м3

В якості наповнювача замість відсіву щебеню можуть використовуватися відходи горіння доменних печей, шлак, перліт або керамзит. Зазвичай для виробництва використовується наповнювач, який найбільш поширений в регіоні, якщо це гранітний кар’єр, то є сенс робити шлакоблоки з гранітного відсіву.

Наступний етап формування

У форму матрицю верстата засипається бетонний розчин, включається режим вібрації, в процесі чого бетонна суміш ущільнюється в формі, залишки повітря виходять на поверхню розчину.

Потім в форму з розчином опускається пуансон, під впливом преса формується шлакоблок і відразу витягується з форми, при цьому блок повинен не кришитися і зберігати форму.

Заключний етап – набір міцності.

Блоки відразу укладаються на рівну площадку на 2 – 3 доби для набору початкової міцності необхідної для транспортування. Коли шлакоблоки набирають первісну міцність, їх укладають на палети і залишають на 3 – 4 тижні при температурі 20 ° C і високій вологості для остаточного набору міцності, після чого блоки можна використовувати для будівництва.

Бізнес на виробництві шлакобетонних блоків.

При наявності наповнювача (відсіву щебеню, керамзиту, шлаку або вапняку) собівартість виробництва шлакобетонних блоків буде досить низькою, це дозволить увійти на ринок будматеріалів і зайняти нішу.

PS: Раджу Вам прочитати статтю про виробництво піноблоків.

Оцініть, будь ласка :-)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Пост!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *