Виробництво деревного вугілля

Бізнес на виробництві деревного вугілля. Технологія і обладнання для виробництва деревного вугілля.
Виробництво деревного вугілля – швидко окупається бізнес на деревних відходах. Щоб організувати невелике виробництво, не потрібні значні капіталовкладення. Бізнес на вугіллі вигідний в першу чергу при доступності сировини – відходів деревини. Оптова вартість однієї тонни деревного вугілля становить 500 – 900 $.
Деревне вугілля це екологічно чисте паливо, при горінні воно не виділяє шкідливих речовин, має високу тепловіддачу і практично не димить.
Існує кілька видів деревного вугілля, які можна отримати з певної деревини:
Чорне – з м’яких порід тополя, липа, вільха, осика, верба.
Червоне – з хвойних порід сосна, ялина.
Біле – з твердих порід береза, дуб, граб, в’яз.
Найбільш якісне і дороге вугілля можна отримати з твердих порід дерева.
Обладнання для виробництва деревного вугілля.
Для організації виробництва деревного вугілля знадобиться наступне обладнання.
Піролізна бездимна піч.
Ще порівняно недавно для виробництва деревного вугілля використовувалися печі відкритого типу, які мали низький відсоток виходу вугілля і до того ж наносили шкоду, навколишньому середовищу викидаючи гази в атмосферу. На даний момент на виробництвах використовуються печі закритого типу (піролізні) які дозволяють отримати практично вдвічі більше вугілля, ніж в печах відкритого типу і не забруднюють навколишнє середовище.
При виборі печі потрібно в першу чергу орієнтуватися на продуктивність, ремонтопридатність і ціну.
Також для розпилювання деревини знадобляться бензопили і сокири, щоб колоти великі поліна.
Сепаратор для поділу вугілля на фракції.
Ваги і мішкозашиваюча машина для фасування.
Технологія виробництва деревного вугілля.
Для виробництва деревного вугілля застосовується технологія піролізу – випал деревини в ємності без доступу кисню при температурі до 500 ° С. При піролізі гази, які виділяються під час горіння залишаються в камері і тим самим підтримують процес горіння, парогази виводяться через патрубок в конденсаторі, рідина відділяється від газу.
Процес відбувається в реторті (замкнутій посудині) в якій деревина розкладається без доступу повітря під впливом нагріву.
Деревину завантажують в реторту, піч розтоплюють і нагрівають реторту, температуру контролюють за допомогою пірометра.
Спочатку реторту нагрівають до температури 150 ° С, з деревини виділяється волога і відбувається процес сушіння деревини.
Далі температуру піднімають до 300 – 350 ° С, починається процес піролізу, виділяється газ, реакційне тепло, деревина обвуглюється утворюється вугілля.
Тепер вугілля потрібно відокремити від смол і неконденсованих газів, для цього температуру в установці піднімають до 500 ° С, процес називається прогартовування.
Процес зупиняють і піч охолоджують.
Коли вугілля остигає, його виймають з печі, просівають на сепараторі і упаковують.
Бізнес на виробництві деревного вугілля.
Виробництво потрібно розташовувати на заміських територіях, кращим варіантом буде ділянка на околиці селища. Слід пам’ятати, що санітарна зона виробництва з піролізними печами повинна становити не менше 100 метрів, це мінімальна відстань до житлових будівель.
Для печей не потрібно приміщення, їх розміщують на відкритому майданчику, але для зберігання вугілля потрібно крите сухе приміщення.
Що стосується прибутку, то він прямо залежить від вартості закупівлі деревина і її типу. Самі по собі відходи деревини коштують досить дешево, але транспортування, навантаження, доставка, можуть значно збільшити собівартість сировини. Тому рентабельніше організовувати виробництво деревного вугілля безпосередньо біля деревопереробних підприємств.
Якщо використовувати деревину м’яких сортів, то вихід 1 тонни вугілля виходить з 11 м ³ деревини. При використанні твердих порід 7 м³ на 1 тонну вугілля. Оптова ціна деревного вугілля в залежності від типу використаної при виробництві деревини може становити 500 – 900 $ за тонну.
Схожі статті

Залишити відповідь