Виробництво кольорового щебеню

Ландшафтний дизайн, як і будь-який дизайн взагалі, будучи областю творчої, спонукає зайнятих в ній фахівців і просто креативних людей знаходити все нові рішення для облагородження і прикраси територій. Що особливо приємно, такі рішення не завжди являють собою абсолютно новий і дорогий продукт, але нерідко – просто вдосконалений, але вже давно відомий і всім доступний.

Хорошим прикладом є декоративна кольорова тріска, яка завдяки ідеї забарвлення перетворилася зі звичайної подрібненої деревини, що виконувала виключно практичні функції (захист грунту) в чудовий матеріал для створення яскравих візерунків, за красою порівнянних з мозаїчними картинами.

Сьогодні ми також поговоримо про продукт, всім нам давно знайомомий, проте завдяки рішенню забарвити його всіма кольорами веселки став новим декоративним матеріалом в ландшафтному дизайні, а саме – про кольоровий щебень.

Вихідним матеріалом для його виробництва служить самий звичайний гранітний або мармуровий щебінь. Який згодом забарвлюється спеціальними полімерними барвниками, запеченими при високій температурі. Що надає кольоровому щебеню такі експлуатаційні характеристики:
– він зберігає протягом декількох років первісну насиченість кольору;
– не фарбує сніг;
– стійкий до перепадів температур, морозів, опадів;
– екологічно безпечний, тому що не впливає на склад грунту і води.

Де використовується кольоровий щебінь:

1) При оформленні квіткових клумб;
2) Для створення мікроклімату в тераріумах і акваріумах;
3) Для створення логотипів і написів;
4) При покритті пішохідних доріжок;
5) Для благоустрою території біля могил і пам’ятників;
6) При оформленні альпійських гірок;
7) Для підсипання стін і парканів приватних будинків;
8) Для створення красивого кольорового килима на дні фонтанів і декоративних ставків.

При цьому варто зауважити, що для використання кольорового щебеню не потрібно особливої ​​підготовки, тому він користується попитом як у професійних дизайнерів, так і у простих садівників-любителів. Не потребує він і будь-якого догляду, залишаючись таким же яскравим протягом років. А зважаючи на свою мобільність декоративний щебінь може бути легко і швидко прибраний з однієї ділянки і переміщений на інший в разі виникнення такої необхідності.

Якщо говорити про канали збуту кольорового щебеню, то основним його споживачами є:
– приватні особи, які бажають облагородити власну прибудинкову територію;
– компанії, що займаються ландшафтним дизайном;
– власники акваріумів та тераріумів, які бажають створити в них натуральний мікроклімат,
– комунальні організації, які виконують роботи по оформленню клумб і газонів, а також озеленення територій;
– власники зоомагазинів, які хочуть створити в них незвичайний інтер’єр;
– магазини та супермаркети будівельних матеріалів.

Технологія самостійного виробництва кольорового щебеню

1. Очищення щебеню від дрібних осколків і сміття. Для виконання цієї операції ідеально підійде вібраційний стіл (спеціальний агрегат для автоматичного просіювання і сортування сипучих матеріалів).

2. Поділ щебеню на фракції. Іншими словами, відбір однакового за розміром щебеню і його сортування по окремим ємностях.

3. Фарбування щебеню. Відбирається щебінь однаковою фракції і завантажується в бетономішалку, заповнюючи її трохи більше ніж наполовину. Туди ж заливається фарба разом з матеріалом в пропорціях, що відповідають інструкції (близько 20-30% від обсягу щебеню). Тривалість одного циклу роботи бетономішалки може становити не більше 15 хвилин. Після чого пофарбований щебінь вивантажується і завантажується нова порція.

4. Сушка. Вміст бетономішалки перекладається на дрібне сито, під яким потрібно встановити ємність, куди буде стікати рідкий барвник (таким чином, його потім можна буде використовувати повторно). Вичікують час до повного висихання кожного камінчика (при цьому погано або не повністю пофарбовані камінчики прибираються, якщо такі є).

5. Фасовка пофарбованого щебеню. Після того, як він повністю висохне, його можна упаковувати в мішки (від 5 до 20 кг). При цьому маркіруючи кожен інформацією про те, якої фракції і кольору в ньому щебінь. Прошивку верху мішків можна виконувати портативною мішкозашивальною машинкою.

Оцініть, будь ласка :-)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Пост!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *