Вирощування і розведення троянд на продаж

Вирощування і розведення троянд на продаж – ідея домашнього бізнесу.

Квітковий бізнес є одним з найприбутковіших видів діяльності в своєму роді, рентабельність бізнесу з вирощування троянд досягає 300%.

Щоб відкрити свій власний домашній бізнес з вирощування троянд буде достатньо власної присадибної ділянки. Основні вимоги до ділянки землі, де Ви плануєте садити троянди, це обов’язкова наявність поливу, і відсутність дерев і будівель, що створюють сильне затінення.

Розведення троянд живцями.

Посадковий матеріал, кущі троянд можна придбати в спеціалізованих магазинах, але є менш витратний спосіб – розведення троянд живцями. Живці заготовлюються з молодих квітучих пагонів куща троянди з червня по липень місяць, пізніше “живцювати”не рекомендується, так як держак не встигає до зими досить вкоренитися. Для цього з куща зрізається стебло з квіткою, стебло повинне бути не дуже товстим, з помірним ростом. Товсті стебла дуже погано приживаються, слабо вкорінюються, тому непридатні для живцювання. Живці нарізаються гострим ножем з середньої частини стебла. Кожен держак повинен мати по 3 бруньки, верхній прямий зріз роблять на відстані 1 см від верхньої бруньки, нижній косий під кутом 45 ° на 2 мм під нижньою брунькою. Листя біля нижньої бруньки повністю зрізують, а біля верхніх бруньок зрізають наполовину, це потрібно, щоб зменшити площу випаровування вологи.

Щоб живці швидше вкорінювалися, їх потрібно помістити на 1 – день в розчин стимулятора росту – гетероауксин. Живці занурюють в розчин на 1/3 довжини. Обробка живців стимулятором росту, прискорить процес вкорінення, і буде сприяти розвитку потужної кореневої системи майбутнього куща. Не рекомендується нарізати живці з привізних троянд які продаються в квіткових магазинах, досить часто вони обробляються хімічними складами для того щоб квітка якомога довше зберігала товарний вигляд. Живці з таких троянд практично не приживаються, це тільки даремно витрачений час і гроші. Можна попросити кілька квіток троянд у сусідів, або придбати за помірну плату у садівників і самому нарізати живці.

Посадка і догляд за живцями.

Для живців потрібно створити оптимальні умови для вкорінення і зростання, грунт і повітря повинні постійно бути вологими. Поки коріння не сформовані, при нестачі вологи, живці загинуть. Щоб підтримати високу вологість, живці висаджують в невеликі парники. Грунт в парниках готується, додається перегній, торф, деревна зола, пісок і все перемішується.

Живці висаджуються в грунт на рівні другої бруньки під кутом 45 °, на відстані 10 – 15 см один від одного, поливаються, і в перебігу дня кілька разів обприскують водою. Зверху живці накривають каркасом з поліетиленовою плівкою або склом, це дозволить зберігати підвищену вологість для рослин. Що б уникнути потрапляння прямих сонячних променів і підвищеної температури, парники слід злегка притіняти. Кожен день вранці і ввечері живці слід обприскувати водою, але при цьому слід уникати надмірних поливів, інакше живці можуть загнити. Через три тижні живці почнуть вкорінюватися, після появи на держаках нових пагонів, плівку можна злегка ненадовго відкривати.

До осені живці укорінюються, перед настанням холодів живці утеплюють листям або тирсою і накривають водонепроникним матеріалом. Навесні живці висаджуються на постійне місце, і вже через рік Ви отримаєте повноцінні кущі троянд.

У процесі росту кущів, потрібно періодично проводити обрізання слабких і затінених пагонів, також виробляти підгодівлю, це дозволить отримувати більші бутони квіток троянд. Мета садівника – виростити троянди, щоб мали товарний вигляд, чим більша квітка і довше стебло, тим дорожче вартість такої квітки.

Реалізовувати такий товар можна домовившись про постачання з квітковими магазинами та кіосками. Вартість вирощених троянд помітно нижче привізних, це дозволяє створювати конкуренцію імпортним трояндам. Щоб відкрити власний квітковий кіоск, потрібно подбати про вирощування троянд круглий рік. Тут без власної оранжереї не обійтися. Якщо вам буде цыкаво, у наступних статтях я розповім про вирощування троянд в оранжереях, і про те, як правильно побудувати і обладнати оранжерею, щоб економити на опаленні значні суми грошей.

Вирощування троянд бізнес ідея.

Оцініть, будь ласка :-)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Пост!

One Response to Вирощування і розведення троянд на продаж

  1. Людмила сказав:

    Добридень! Займаюся розведенням троянд, від себе хочу додати, можна також живці садити в стаканчики і накривати пластиковими пляшками з вирізаним дном. Потім при пересадці коренева система залишається цілою і не пошкоджується.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *