Вирощування риби бізнес

Вирощування риби бізнес ідея. Вирощування риби в ставку. Бізнес на рибі.

Вирощування риби в ставках це прибутковий бізнес, при зарибленні ставка навесні двухлітками коропа вагою в 200 г, до осені короп при інтенсивній технології годівлі досягає маси 800 – 1000г.

Отже, про все по порядку. Для початку рибного бізнесу потрібен ставок.

Ставок можна взяти в оренду або спорудити самостійно, для цього можна придбати земельну ділянку з високим рівнем грунтових вод, зазвичай такі ділянки знаходяться на околицях сіл, що прилягають до природних водойм, пересихаючих річок, озер, пересихаючих болот.

На такій ділянці досить провести земляні роботи спецтехнікою, простіше кажучи, викопати трактором яму за формою майбутнього ставка, укріпити береги і провести необхідні супутні роботи, такі як вапнування дна і т д. Підземні ключі поступово наповнять ставок водою, після проведення робіт з облаштуванням ставка, можна буде запустити мальків риби.

Вирощування риби. Зариблення водойми.

Наступний важливий крок в рибному бізнесі – це вибір риби, яку Ви будете вирощувати в ставку. У цьому питанні більшість власників рибгоспів, дотримуються думки, що потрібно займатися швидко зростаючими видами риб такими, як – короп, білий амур і товстолобик. Ну і, звичайно ж, осетровими рибами, але більшість водойм не підходять для розведення осетрових риб, для них потрібні свої умови вирощування, тому для початківців рибоводів фахівці радять починати з невибагливого коропа.

У рибних господарствах можна придбати 1 – 2 літніх малюків, як показує практика приживлюваність одноліток близько 80%, дволіток більше – 95%, тому практичніше закупити дволіток.

Вартість мальків коропа залежить від сезону, навесні мальок йде за ціною близько 2 $ за кг, на початку осені ціна падає до 1,5 $ за кг.

Вирощування і догляд за коропом.

Основна перевага ставків, це наявність в них природної кормової бази, – водорості, планктон, що істотно знижує витрати на покупку кормів.

І все ж для гарного і швидкого росту рибу слід інтенсивно підгодовувати, для цього на ставку встановлюють кілька годівниць для підгодівлі комбікормами, а також встановлюють культиватори личинок мух. Установка культиваторів личинок, забезпечує рибу живильним білком, що забезпечує швидке зростання риби. Застосування додаткової підгодівлі личинками мух і злаковими підвищує продуктивність коропа майже в два рази.

Склад комбікорму для годівлі коропа.

Скільки разів на день потрібно годувати коропів. Фахівці радять годувати кілька раз в день з таким розрахунком, щоб в годівницях корм поїдали повністю і не залишалося залишків корму.

Вага коропа при додатковій підгодівлі:

  • Дволітки (до осені) – 800 – 1000г.
  • Трьохлітки – 1600 – 1800 р.
  • Чотирьохлітки – більш 2000р.

Вирощування риби бізнес.

Собівартість вирощених коропів приблизно – 0,8 $ за 1 кг ваги, закупівельна ціна у оптовиків в залежності від сезону в середньому близько 2 $ за 1 кг коропа. Повністю виправдовує себе покупка б / у машин обладнаних бочкою для продажу живої риби. Живу рибу населення купує активніше, до того ж роздрібна ціна коропа йде більше 3 $ за 1 кг.

Собівартість осетрових 4 – 5 $ за 1 кг, реалізація за оптовою ціною від 12 $ за 1 кг осетрових.

Ціни на рибу піднімаються в листопаді – грудні, в цей період найбільш вигідно починати реалізацію риби.

Надання послуг платної риболовлі.

Крім продажу живої риби власники ставків ще заробляють на наданні послуг платної риболовлі. Більшість любителів рибної ловлі в гонитві за рибними місцями змушені їздити на неблизькі відстані, ставки з платною риболовлею це мало не єдиний спосіб дійсно наловити риби і отримати задоволення від постійного клювання риби. Зазвичай тариф на риболовлю полягає в оплаті фіксованої суми за цілий день риболовлі, але з фіксованою нормою вилову, або з оплатою за вагою улову. У будь-якому з варіантів для власника ставка це гарний прибуток і вирішується питання з виловом і реалізацією риби.

Ловля риби також приваблює туристів, наприклад, мені довелося побувати в Карпатах на платній ловлі форелі. Ставок з розмірами приблизно 15 на 30 метрів і глибиною до 5 метрів був розташований прямо в саду у господарів будинку. До ставка підходила труба з проточною водою, завдяки налагодженій циркуляції води, були створені умови для вирощування річкової форелі. Вудки і наживку, господарі ставка нам надали безкоштовно. Оплата риболовлі становить по 15 $ за кожен виловлений кілограм форелі. Тобто наловили 2 кг, оплатили 30 $. Форель за бажанням за додаткову плату Вам можуть відразу приготувати на місці. Біля ставка є альтанка, столик і лавочки, щоб відпочити і покуштувати свіжоприготованої рибки. Відмінний спосіб додаткового доходу на вирощуванні риби у власному ставку.

Реалізація копченої та в’яленої риби.

Ще один прибутковий варіант – це реалізація копченої та в’яленої риби для пивних барів під замовлення. Для цього знадобиться невелике приміщення під цех. Коптильню можна спорудити самостійно, тут головне строго дотримуватися технології замочування риби в сольовому розчині і технології копчення. Копчення буває гаряче і холодне, існує безліч рецептів копчення риби, тут потрібно вибрати оптимальний спосіб, який дозволить отримувати рибу з високими смаковими якостями, більш детально читайте в статті Копчення риби – ідея домашнього бізнесу.

Бізнес на рибі при наявності ставка можна організувати навіть з мінімальними капіталовкладеннями, все, що знадобиться для старту так це закупити мальків і трохи корму. При зарибленні ставка навесні дворічними мальками коропа, перший прибуток уже можна отримати до осені цього року.

Якщо Вам цікавий принцип вирощування осетрової риби, пишіть в коментарях – обовязково викладу інформацію в одній з наступних статтей.

Вирощування риби в ставках ідея бізнесу.

Оцініть, будь ласка :-)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Пост!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *