Золото з радіодеталей

Золото з радіодеталей. Видобуток золота з радіодеталей.

Досить часто на радіоринках можна побачити оголошення про скупку радіодеталей і корпусів наручних металевих годинників радянського виробництва, як виявляється, їх скуповують для подальшого вилучення золота. Звичайно, це нелегальний бізнес і ця стаття несе виключно ознайомчий характер, в цій статті ми розглянемо найбільш популярний і самий простий і доступний метод видобутку золота з радіодеталей.

Золото з радіодеталей.

Золото має дуже високу електричну провідність і стійке до окислення, тому широко застосовується для виготовлення радіодеталей, найбільша його кількість в радіодеталях радянського виробництва, в транзисторах, конденсаторах, діодах, реле, роз’ємах, контактах, мікросхемах і т д. Практично вся радіотехніка радянського виробництва – телевізори, радіоприймачі, магнітофони містять радіодеталі з вмістом золота.

Радіодеталі містять золото.

Транзистори – містять золото під кристалом, іноді на ніжках, в основному це транзистори серії КТ (201, 203 і т д.).
Мікросхеми – позолочені виводи, наносяться гальванічним шляхом. Серії К (133, 134, 178 і т д.).
Роз’єми – більшість роз’ємів старих зразків покривалися золотом.
Реле – РКГ, РПВ, РПС, РЕМ.
Радіолампи – на ніжках і на сітці.
Діоди серії Д.
Індикатори, світлодіоди і т д.

Більш докладно про зміст золота в радіодеталях можна дізнатися в довідниках за змістом дорогоцінних металів в радіодеталях, які можна вільно скачати в інтернеті.

Також золото досить часто міститься в наручних металевих годинниках радянського виробництва, яке використовувалося як позолота корпусу.

У комп’ютерних деталях – процесори, роз’єми на материнських платах і контакти плат, всі вони містять золото, чим старіший комп’ютер, тим більше він містить золота в своїх деталях. У трьох комп’ютерних системних блоках знаходиться стільки золота, скільки в двох тоннах золотоносної руди.

Видобуток золота з радіодеталей

Золото в радіодеталях використовується разом з іншими металами, як же відокремити золото від інших металів, існує кілька способів, але розглянемо найпростіший і найдоступніший.

Найпопулярніший спосіб добування золота з радіодеталей за допомогою царської горілки (суміш азотної і соляної кислоти 3: 1).

Формула царської горілки HNO3 + 3HCl = Cl2 + NOCl + 2H2O

Така суміш розчиняє практично всі метали.

Радіодеталі, в яких міститься золото, попередньо слід очистити від корпусів, зайвого металу і пластика.

Для розчинення 1 г металів потрібно близько 3 мл царської горілки.

Посуд ставиться на електроплитку і підігрівається на мінімальній температурі.

Далі метали починають поступово розчинятися в кислоті, розчин набуває темно – зелений колір, який з’являється через розчинення металів зокрема міді.

Далі слідує процес відновлення розчиненого золота з кислоти.

Змішуємо гідрохінон C6H4 (OH) 2 – 0,5% 5 грам з водою 100 мл, отриманий розчин додаємо акуратно по краплях в ємність з кислотою з розрахунку 1 мл розчину гідрохінону на 100мл кислоти. Одержаний розчин в ємкості помішуємо і залишаємо відстоюватися на 3 – 4 години.

В результаті реакції ми отримаємо осад в розчині, зайвий розчин переливаємо в іншу ємність, а осад з невеликою кількістю розчину потрібно випарувати і висушити в порошок.

Отриманий таким способом порошок потрібно засипати в тигель і розплавити в злиток газовим пальником, для цього спочатку кінчиком полум’я прогріваємо сам тигель, потім в поглибленні тигля сипем потихеньку буру і плавимо її так щоб вона максимально тонким шаром покрила дно тигля. Акуратно висипаємо частки золота в тигель і кінчиком полум’я гріємо метал, коли метал почне рівномірно червоніти, посипаємо його дрібкою бури, яка перешкоджає утворенню оксидної плівки на поверхні розігрітого металу.

Ще один спосіб добування золота.

Спосіб, який не потребує нагрівання, але займе близько 6 днів.

Металевий брухт в скляній ємності заливається розчином соляної кислоти і перекису водню (пропорція 2: 1), і залишається десь в гаражі стояти на тиждень. За цей період золото відшаровується від інших металів, розчин слід пропустити через паперовий фільтр, осад промити метиловим спиртом.

Одержаний осад сплавляємо в злиток пальником.

Описаними способами можна отримати досить чисте золото, але воно буде містити невеликий відсоток домішок, якщо потрібно отримати метал найвищої проби, слід провести афінаж, більш тонку очистку, процес нескладний його можна здійснити з допомогою кислот. Опис процесу очищення можна вільно знайти в інтернеті.

Ще раз хочу нагадати, що видобуток золота таким способом і тим більше реалізація незаконна! Стаття несе виключно пізнавальний характер.

Оцініть, будь ласка :-)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Пост!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *